اجرا

اطلاعات شرکت
  • تهران – خیابان ملاصدرا ، برج ونوس طبقه 10 واحد 19
  • 88042257-9 (021)
  • شنبه - چهارشنبه: 9:00 - 17:00 پنجشنبه: 9:00 - 13:00
اجرا

 

فرایند اجرای سیستم های مدیریت پسماند WMS

شرکت فراشتاب کیان آریا به عنوان بنیان گذار سیستم استقرار مدیریت ضایعات(پسماند) WMS در کشور شناخته می شود که برای اولین بار با انتشار کتابی در این حوزه اقدام به معرفی این سیستم استاندارد نموده است چرا که این شرکت اعتقاد دارد:

حفظ و حراست از محیط زیست، منابع طبیعی و منابع مالی سازمان­ها امروزه یکی از اهداف استراتژیک سازمان شده است. وضعیت محیط زیست وارد مرحله بحرانی خود شده و با پیشرفت عصر صنعتی، کنترل آن به مراتب دشوارتر گردیده است و از سوی دیگر با سخت­تر شدن رقابت، مهمترین عامل جهت برنده شدن قیمت تمام شده می­باشد که هر دو امر نیازمند داشتن یک سیستم مدیریت ضایعات(پسماند) که هر دو بعد تهدید را مدیریت نماید، می باشد.  استاندارد سیستم مدیریت ضایعات (WMS) با رویکردی نوین تهیه شده است بطوریکه با استقرار آن در کلیه سازمان­ها با تنوع دامنه کاری­(ها) می­توان به دستاوردهای لازم و تغییرات شگرف از اثرات این سیستم روبرو شد. هدف کلی این استاندارد حمایت از حفظ منافع مالی سازمان، بهداشت و محیط زیست و پیشگیری از مواجهه با ضایعات خروجی از فرآیندهای سازمان می­باشد.

ارتباط با ISO 9001 , ISO 14001: این استاندارد سازگار با ISO9001,ISO14001می­باشد و می­توان آنرا بصورت مستقل و یا در کنار این استاندارد پیاده سازی نمود.

استاندارد ISO 9001 به مدیریت کیفیت تکیه می­کند و بر اساس آن با کنترل تکوین محصول ضایعات خروجی قابل کنترل، تجزیه و تحلیل می­باشد و استاندارد ISO 14001 به سیستم مدیریت زیست محیطی که اثرات و پیامدهای وجود ضایعات از ارائه خدمات را در بر می­گیرد، تکیه دارد. این استاندارد فقط الزاماتی را دربر می­گیرد که بتوان آنها را مبتنی بر واقعیت مورد پیاده سازی و ممیزی قرار داد. در کنار الزامات که بخش اول استاندارد را تشکیل می­دهد جهت راهنمایی و شرح الزامات جزئی­تر بخش دوم با رویکرد فنی تهیه و به‌عنوان راهنمای این استاندارد جهت پیاده­سازی در سیستم مدیریت ضایعات می­باشد.سازمان­هایی که نیاز به بهبود مستمر و ارتقا سیستم خود دارند و می­خواهند که راهنمایی کلی­تر و جامع­تری را داشته باشند، می­توانند در کنار این استاندارد، استانداردهای ISO 9001 , ISO 14001 را نیز بکار گیرند.

یادآوری: این استاندارد بر مبنای متدولوژی طرح ریزی، اقدام، کنترل و بازنگری تدوین شده است که اصطلاحا PDCA خوانده می­شود. PDCA را می­توان به اختصار به شرح ذیل معرفی نمود:

طرح­ریزی (Plan): تعیین اهداف و فرآیندهای لازم برای ارائه نتایج مطابق با خط مشی مدیریت ضایعات سازمان.

اجرا (Do) : اجرای فرآیندهای مورد نیاز.

کنترل (Check): پایش و سنجش فرآیندهای مرتبط با خط مشی مدیریت ضایعات، اهداف، قوانین و سایر الزامات و گزارش نتایج.

بازنگری (Act): انجام اقدامات به منظور بهبود مستمر در عملکرد سیستم مدیریت ضایعات. بسیاری از سازمان­ها، عملیات خود را با استفاده از یک نظام فرآیند و تعامل بین آنها مدیریت می­نمایند که از آن به “رویکرد فرآیندی” تعبیر می­شود که در ISO 9001 استفاده از این رویکرد ترویج داده شده است.

پذیرش و اجرای مجموعه­ای از فنون و تکنیک­ها جهت مدیریت ضایعات با در نظر گرفتن دو بعد زیست محیطی و کنترل تولید ضایعات در جهت مدیریت منابع سازمانی با رویکرد ذینفع تاثیرگذار بر سازمان و سایر ذینفع‌ها از جمله مشتریان، جامعه، گروهای مدافع محیط زیستی به خودی خود تضمین کننده نتایج مدیریت ضایعات بهینه نمی­باشد، بلکه با تعیین اهداف و کنترل‌های لازم جهت مدیریت و کاهش ضایعات با ابزارهای مدیریتی لازم و توجیح پذیر بودن آن از نظر اقتصادی سازمان را به اجرای بهینه بین فن آوری تشویق می‌کند، به­علاوه مقرون به صرفه بودن این فنون نیز به‌طور کامل باید مد نظر قرار گیرد.

خدمات اجرایی شرکت فراشتاب کیان آریا شامل بخشهای زیر می باشد:

  • اجرای طرح تفکیک در مبدا به همراه ارائه برنامه اقتصادی
  • اجرای سیستم های یکپارچه مدیریت پسماند برای تمامی تولید کنندگان پسماند یا ارائه دهندگان خدمات مدیریت پسماند به همراه ارائه گواهی معتبر
  • اجرای طرح جمع آوری و حمل و نقل پسماندها viagra cijena
  • اجرای سیستم های تصفیه مکانیکی و بیولوژیکی (MBT) پسماند
  • اجرای طرح لندفیل های شهری, بیمارستانی صنعتی و خطرناک
  • اجرای طرح ممیزی و پایش محیط زیست ومدیریت پسماند
  • ارائه الگوهای بهینه مدیریت هوشمند پسماند و خدمات شهری